Бедард отбелязва два гола, включително победител в OT, докато Блекхоукс побеждават Уинипег Джетс с 2-1
Снимка: globalnews.ca
Global News | 2023-12-28 | 07:00:18

Добрата новина за Уинипег Джетс е, че тяхната серия от точки продължи в сряда вечер в Чикаго.

Лошата новина е, че , въпреки че надиграваха Блекхоукс през по-голямата част от вечерта, Джетс загубиха решение за продължения с 2-1 благодарение на героизма на Конър Бедард.

Джетс не показваха никакви признаци на махмурлук в началото мача, накланяйки леда силно в тяхна полза в началните минути, но без нищо, което да покаже за това на таблото.

Това включваше двойка съкратени възможности за мощна игра, първата от които приключи след 55 секунди когато Владислав Наместников изпълни спъваща дузпа, втората от които продължи 1:43, когато Филип Курашев препъна Мейсън Апълтън малко преди изтичането на наказанието на Наместников.

Уинипег удържа Чикаго без удар за вратата за първите 14:56 на периода, но около минута след този първи изстрел Блекхоукс откриха резултата благодарение на техния новобранец суперзвезда.

След неуспешно излизане от зоната на Джетс, Конър Мърфи настрои Бедард за еднократен мач в лицева точка. Първият изстрел беше спрян, така че Бедард постави отбитата топка на вратата, като постави стика между краката си. Това също беше спряно, но трети удар в шайбата я прехвърли покрай Конър Хелбуйк, за да направи 1-0 с малко повече от четири минути преди началото.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Уинипег надигра Блекхоукс с 13-5 в първия период и продължи да държи предимството в играта, което доведе до изравняване в началото на втория.

Мигове след като Наместников удари напречната греда, Морган Барън изпълни топката шайба в зоната на Чикаго и вкара играч, който победи Петр Мразек с пет дупки, за да направи 1-1 3:47 в средната рамка. Блекхоукс получиха противоречива силова игра в края на втория период.

Докато Адам Лоури заби мрежата, той се опита да отклони пас на Мейсън Апълтън, но беше възпрепятстван от Мърфи, пращайки Лоури в Мразек, който беше напълно извън гънката. Лоури беше повикан за намеса на вратаря в играта, което предизвика протести от Джетс, когато Чикаго започна третия с 1:49 време за силна игра.

Джетс го унищожиха, но Чикаго започна да се бори за контрола над играта далеч от Уинипег, тъй като Хелбуйк трябваше да направи няколко спасявания в ранната част на третата част.

Уинипег беше близо до това да поведе около средата на пътя, когато Доминик Тонинато и Наместников удариха гредата на по-малко от минута , четвъртият и петият изстрел, за да ударят желязото през нощта за Джетс.

Друга страхотна възможност за Джетс дойде и си отиде, когато им беше дадена четвърта мощна игра за вечерта с 2:56 до края, но отново Уинипег не можа да се справи, изпращайки мача до продължения.

След хаотични две минути на игра, Бедард прибра шайбата в собствения си край, плъзна се безпрепятствено по леда и разкъса китка покрай ръкавицата на Hellebuyck от високото място, за да замрази играта за Чикаго с първия си победител в продълженията в кариерата си.

Mrazek спечели победата с 37 спасявания, докато Hellebuyck отхвърли 23 удара при поражение, докато Джетс паднаха до 8-1- 2 през декември.

Уинипег ще бъде домакин на годишното си състезание по умения в Canada Life Center четвъртък вечер, преди да бъде домакин на Минесота в събота от 14:00 часа.

Източник: globalnews.ca